13 stycznia 2016 Udostępnij

Czy w Krakowie można wynająć samochód?

Oczywiście taka możliwość istnieje. Obecnie dodatkowo lista firm, które to oferują jest już całkiem spora. Najczęściej można skorzystać z usługi podstawienia auta w konkretne miejsce, czasami za dodatkową opłatą. Najlepiej zajrzeć do sieci i zobaczyć co tam jest nam proponowane. Ceny Oferty są zróżnicowane i koszty wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dobę wynajmu. Związane są z tym jakie auto będziemy wypożyczać oraz na jak długo. Im dłuższe wypożyczenie tym niższy koszt dobowy. Przy wynajęciu auta trzeba oczywiście okazać się ważnym prawem jazdy a także dowodem tożsamości.

Najczęściej obowiązkowe jest wniesienie zwrotnej kaucji. Parkowanie w Krakowie – utrapienie kierowców W Krakowie włodarze miasta chcieli uniknąć zablokowania całkowitego dzielnic historycznych i dlatego zdecydowali się na wprowadzenie wzorem innych europejskich miast pewnych ograniczeń, gdy chodzi o ruch w centrum. Do ścisłego centrum będzie można wjeżdżać wyłączenie posiadając odpowiednie pozwolenie od władz. Obowiązuje tam również prędkość do 20 km na godzinę. Mamy do tego przygotowany specjalny system monitoringu, który będzie wyłapywał wszystkich kierowców, którzy się do tego ograniczenia nie stosują, dlatego mandatu nie da się uniknąć.

Dodatkowo jest tam również mniejsza strefa, gdzie wjazd samochodami będzie całkowicie uniemożliwiony. Jeszcze inna strefa przygotowana została do Alej Trzech Wieszczów i tutaj można poruszać się jedynie w dni powszednie w godzinach 10 -18 i można tam wjeżdżać wyłącznie na dwie godziny. Strefy płatnego parkowania Na obszarach w centrum miasta parkowanie obarczone jest opłatami, które trzeba wnieść w specjalnych parkomatach. Opłata jest obowiązkowa w dni powszechnie w godzinach od 10 do 20. W nocy oraz w weekendy nie będzie trzeba wnosić takich opłat zostawiając auto w centrum miasta. Mimo tych ograniczeń wynajem auta na pobyt w Krakowie zawsze będzie korzystnym rozwiązaniem.

Dominika Kopacz

Przewodnik wycieczek po Krakowie.