22 stycznia 2016 Udostępnij

Jakie są zalety wynajęcia samochodu?

W dzisiejszych czasach już dla nikogo nie jest obce wynajęcie i użytkowanie samochodu z wypożyczalni. Korzystamy z dobrodziejstw „rent a car” w bardzo wielu sytuacjach: podczas wyjazdów wakacyjnych, wyjazdów służbowych, jako samochód zastępczy przez firmy ubezpieczeniowe, lub jako samochód służbowy dla pracowników. Dzięki coraz większej popularności tego typu usług powstaje coraz więcej firm zajmujących się wynajmem aut odpłatnie, choć jeszcze kilka lat temu było to przypisane tylko jako usługa dla bardzo zamożnych osób. Kto najczęściej korzysta z takich usług i w jakich sytuacjach? Poniżej opiszemy najczęstsze przypadki. Kolizja drogowa, w której jesteśmy poszkodowani.

Samochód w naprawie, a nasze życie stanęło do góry nogami, bo nie ma jak dojechać do pracy czy odwieźć dziecka do przedszkola. Najlepiej skorzystać z wynajmu, podróże komunikacją miejską nie zawsze będą nam odpowiadać. Pamiętajmy, że jako poszkodowany w kolizji powinniśmy otrzymać samochód z OC sprawcy. Wyjazd wakacyjny. Wakacje zaplanowane, a tu auto odmawia posłuszeństwa i nie ma jak wyjechać.

Odstawmy spokojnie samochód do warsztatu i skorzystajmy z wynajętego auta. Wynajem zamiast leasingu. Świetne rozwiązanie jeśli nie chcemy podjąć długoterminowych zobowiązań z bankiem, szczególnie jeśli samochód będzie potrzebny tylko na określony okres od 1 do 24 miesięcy. Przyjazdy z zagranicy. Z usług „rent a car” korzysta olbrzymia liczba osób przyjeżdżających do Polski z zagranicy w odwiedziny do bliskich. Często zdarza się, że nie ma ich kto odebrać z lotniska, a dojazdy pociągiem czy autobusem są kłopotliwe. Najlepiej zarezerwować już na lotnisku samochód w wypożyczalni, co zapewni nam swobodę w poruszaniu się i niezależność.

Dominika Kopacz

Przewodnik wycieczek po Krakowie.