4 stycznia 2016 Udostępnij

Kraków - najpopularniejszy cel turystyczny Małopolski

Gdyby przeprowadzić sondę uliczną w europejskich metropoliach, zadając przechodniom pytanie: "Jakie polskie miasto chciałbyś/chciałabyś zwiedzić", odpowiedź byłaby jedna - Krakow. Bowiem to nie obecna, a dawna stolica Polski cieszy się największym zainteresowaniem ze strony obcokrajowców. Popularność ta jest spowodowana tym, że Kraków jako jedno z niewielu miast w południowej krainie może poszczycić się bogatym dziedzictwem historycznym, kulturowym. To świetne zaplecze turystyczne sprawiło, że stolicę Małopolski odwiedzają miliony turystów w ciągu roku. Niepodważalnie ważną rolę w rozwoju turystyki, szczególnie zagranicznej odgrywa lotnisko Kraków-Balice.

Wielu przybyszy najczęściej decyduje się na skorzystanie z węzłów komunikacyjnych. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie. Polka komunikacja publiczna często zawodzi, a przede wszystkim nie dociera wszędzie. Dlatego to rozwiązanie nie jest polecane szczególnie tym, którzy chcą podróżować także do innych miast na południu Polski. Idealną alternatywą w takich sytuacjach wydaje się być wynajem pojazdu, ponieważ daje możliwość swobodnego podróżowania po całym kraju. Oczywiście firm trudniących się wynajmem samochodu jest bardzo wiele. Jednakże goście przybywający zza granicy, nie mają dużej możliwości wyboru.

Dlatego najczęściej decydują się na wynajem samochodów na Lotnisku Kraków-Balice. Jest to rozwiązanie korzystne cenowo, a przy okazji daje ogrom możliwości dla amatorów małopolskich krajobrazów. Położenie lotniska Kraków-Balice umożliwia zobaczenie niemalże wszystkiego, co można zobaczyć w południowej Polsce. Zamek w Niedzicy, Ojcowski Park Narodowy czy też Zakopane - to tylko niektóre atrakcje turystyczne, do których można dotrzeć właśnie dzięki wypożyczeniu samochodu. Wbrew pozorom, nie jest to ogromny wydatek, szczególnie patrząc przez pryzmat zagranicznych zarobków. Całkowity, średni koszt wynajmu samochodu nie przekracza kwoty 650 za tydzień w przypadku najmniejszych pojazdów miejskich. To bardzo dobra cena, jak na tak duże udogodnienie!

Natalia Bronek

Doradca wynajmu samochodów osobowych.