11 stycznia 2016 Udostępnij

Urlop w Krakowie z idealnym środkiem transportu

Planowanie urlopu w Krakowie często dostarcza emocji na tyle silnych, że dokonujemy go z dużym wyprzedzeniem uświadamiając sobie, że na długo przed wyjazdem nie możemy się go doczekać. Staramy się planować z dużą starannością każdy szczegół tak, aby bez trudu odpowiedzieć na pytanie o to, co chcielibyśmy zobaczyć każdego kolejnego dnia. Nie można nie zgodzić się z tym, że możliwości nie jest wcale mało, trudno więc dziwić się, że wśród najczęściej pojawiających się pytań nie brakuje również tego, które dotyczy środka lokomocji, którym będziemy poruszać się po mieście oraz jego okolicach.

Może być to zarówno komunikacja miejska, jak i wynajęty przez nas samochód, w obu przypadkach mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniami, które posiadają swoje plusy i minusy. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z komunikacji miejskiej, najpoważniejszym problemem może okazać się wiążące się z takim krokiem poczucie niepewności, nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy przyjedzie autobus albo tramwaj, a także, czy uda nam się do niego wsiąść.

Minusem są też same warunki jazdy, co daje o sobie znać zwłaszcza latem. Nie jest to jednak rozwiązanie, które nie posiada żadnych zalet. Jego plusem jest relatywnie niski kosz oraz zwolnienie z obowiązku poszukiwania miejsca parkingowego oraz zastanawiania się nad tym, gdzie znajdujemy się w danym momencie. Osoby, które wynajmują samochód czasem muszą szukać właściwej drogi, chwalą sobie jednak wybrane przez siebie rozwiązanie podkreślając, że daje im ono poczucie niezależności, o którym w innym przypadku nie można byłoby mówić.

Natalia Bronek

Doradca wynajmu samochodów osobowych.