15 stycznia 2016 Udostępnij

W poszukiwaniu idealnego samochodu do wynajęcia

Pracownicy wypożyczalni samochodów często są proszeni o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie, jakie auto wynająć. Nie jest to małe wyzwanie, najwięcej problemów generuje zaś doradzanie temu klientowi, który sam nie wie, czego poszukuje. Jeśli zatem wybór pojazdu ma być rzeczywiście satysfakcjonujący, warto zadbać o to, aby poprzedziło go pytanie o to, w jakim celu planuje wykorzystywać taki pojazd. Inny samochód wykorzystamy przecież podczas długich wakacji, a inny wtedy, gdy będziemy planowali odbycie podróży służbowej. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd w towarzystwie członków naszej rodziny, szczególnie dobrym pomysłem może okazać się van znany ze swojej wielofunkcyjności.

To znakomity pojazd, gwarantuje bowiem, że miejsca nie zabraknie ani dla jego pasażerów, ani dla bagażu, który ci ostatni zdecydowali się zabrać ze sobą. Nie można też zapominać o tym, że w ostatnich latach vany zyskały nie tylko na atrakcyjności wizualnej, ale również na wyposażeniu, te ostatnie często nie ustępuje bowiem temu, do którego przyzwyczaiły nas limuzyny. Nieco inne kryteria warto brać pod uwagę wtedy, gdy marzy się nam romantyczny wyjazd we dwoje. W takiej sytuacji znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się stawianie na małe miejskie auto, zwrotne, a jednocześnie dość komfortowe w sytuacji, w której nie obciążymy go zbyt dużą ilością bagaży.

Podróże służbowe mają swoją indywidualną specyfikę, nie dziwi więc to, że nie jest łatwo wskazać na jeden tylko typ samochodu sprawdzającego się w czasie ich trwania. Przedstawicielom handlowym najbardziej pasuje w takim przypadku auto kompaktowe, wygodne, zwrotne oraz oszczędne. Jeśli jednak podróż wymaga zabrania ze sobą części produktów stanowiących firmową ofertę, lepszym rozwiązaniem będzie pojazd taki, jak van.

Bartosz Kuźniar

Organizator wycieczek po Krakowie i okolicach.