6 stycznia 2016 Udostępnij

Zwiedzanie okolic Krakowa wynajętym samochodem.

Kraków to obecnie jedno z największym w Polsce miast, będące ośrodkiem kulturalnym, akademickim, usługowym, gospodarczym, a przede wszystkim turystycznym. Obecnie zamieszkuje go 800.000 tysięcy mieszkańców, czyli jest drugim co do wielkości miastem w naszym kraju. Tą liczbę okresowo powiększają studenci, biznesmeni oraz turyści przyjeżdżający z całego świata. Historia i dziedzictwo kulturowe Krakowa przyciąga jak magnes bardzo wiele osób, które w ten sposób chcą lepiej poznać kulturę naszego kraju. Wokół Krakowa jest też bardzo wiele ciekawych i urokliwych miejsc, w których chętnie zatrzymują się turyści.

To miasto jest bardzo dobrą bazą wypadową dla jednodniowych wycieczek po całym regionie południowo - wschodnim. Warto skorzystać z wolnej chwili i spędzić czas nie tylko w najbardziej popularnych miejscach Krakowa, ale też pojechać np. do Wieliczki, Niepołomic, czy do Pieskowej Skały. Wielu turystów korzysta w takich przypadkach z wynajęcia auta, dzięki temu swobodnie mogą się poruszać i być niezależni od komunikacji miejskiej, gdzie barierą niezależności jest nieznajomość języka polskiego. Wynajęcie auta pozwala na samodzielny dojazd do wybranego miejsca, bez konieczności udziału w zorganizowanych wycieczkach, często przepełnionych, gdzie z góry narzucone jest tempo i program zwiedzania.

Wielu turystów po wynajęciu auta w ciągu kilku dni odwiedza najbardziej popularne miejsca w całym regionie. W wyposażeniu aut można otrzymać nawigację samochodową we własnym języku, a często też wif-fi on the board, co stanowi duże udogodnienie we współczesnym modelu zwiedzania. W taki sposób bardzo łatwo można dotrzeć do Wieliczki, która figuruje na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO, czy do Oświęcimia, byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Również Częstochowa czy Zakopane, są stosunkowo niedaleko i można zorganizować z powodzeniem w tym kierunku jednodniową wycieczkę. Zakopane jest szczególnie w zimie ukochane przez turystów, a warto wiedzieć, że wynajęte auta mają w cenę wliczone opony zimowe, co stanowi wielki plus w czasie zimowych wojaży.

Dominika Kopacz

Przewodnik wycieczek po Krakowie.